Noc kairu
( ilość produktów: 4 )To ozdobny kamień syntetyczny. Jego ciemna barwa, oraz mieniące się w świetle drobinki przywołują na myśl rozgwieżdżone niebo, dlatego też nazywany jest kamieniem czarnoksiężników lub nocy. Nazwa "noc kairu" jest tak samo intrygująca jak jego wygląd. Lśniąca powierzchnia przyciąga wzrok, bo to ciemnogranatowe, błyszczące szkło awenturynowe. Produkowane jest ze szkliwa i tlenków metali i nie występuje naturalnie wśród minerałów. Drobinki metali wytrącają się w strukturze szklanej masy tworząc efekt nazywany awenturyzacją. Inspiracji, jak wykorzystać to cudo w biżuterii możesz poszukać na naszym instagramie oraz blogu.
Noc kairu do bransoletek to przede wszystkim kule, oponki, zawieszki w różnych kształtach i rozmiarach. Ten ozdobny kamyk prezentuje się wyjątkowo, zwłaszcza w połączeniu z elementami srebrnymi czy czarnymi. Jest to propozycja idealna na biżuterię wieczorową lub karnawałową. Bransoletkę można skomponować używając przeróżnych dodatków, takich jak na przykład przekładki do biżuterii, rzemienie, sznurki, czy zawieszki i chwosty. Moda na dodatki się zmienia, zatem możesz śledzić bestsellery wśród pasartowych produktów i sprawdzić, co jest na czasie! :) Noc kairu jest eleganckim kamieniem. Jego migotliwa struktura połyskuje w świetle. By stworzyć prostą bransoletkę, kamienie jubilerskie można nawlec na gumkę silikonową, stalową linkę jubilerską lub na drut pamięciowy. Wykorzystać go można również w projektach zaawansowanych, w technikach takich jak chainmaille, makrama czy sutasz.
Kamień ten, to nie tylko kule, ale i zawieszki formowane w różnorodne kształty. Zawieszki są świetnym uzupełnieniem projektu, zarówno w tych koralikowych robótkach, jak i w pracach stworzonych wyłącznie z nich.
Szkło awenturynowe to produkt syntetyczny, otrzymywany ze stopionej masy szklanej oraz dodatków takich jak nikiel czy mangan. Głównym składnikiem jest szkliwo, tlenki metali oraz pigmenty barwiące. Sekretem przepięknego błysku jest to że są zatopione w szkle opiłki metali. W świetle doskonale widać połyskliwą, brokatową powierzchnię kamienia. Bywa barwiony pigmentami, na przykład kobaltem. Rozgrzana masa jest formowana. Następnie poddaje się ją wystudzaniu. Masa szklana jest ostatecznie obrabiana ? szlifowana oraz polerowana.
Ten bardzo ciemnogranatowy kamień różni się wyglądem między wytwarzanymi partiami, drobiny metali różnorodnie wytrącają się w strukturze masy. Substancje dodatkowe sprawiają, że ma odcień od ciemnego granatu aż czasami po głęboką czerń. Jest całkowicie, lub częściowo nieprzeźroczystą masą. Ten syntetyczny produkt otrzymuje się w podobny sposób co szmaragd nilu i piasek pustyni. A teraz, przydasie w dłoń i...
...Czas na relaks! :)