Piasek pustyni
( ilość produktów: 4 )Wyjątkowa, mieniąca się złotymi drobinkami struktura piasku pustyni to najbardziej charakterystyczna cecha tego kamienia. Popularny ozdobnik, jest brązowym szkłem awenturynowym. Sekretem błysku są zatopione w nim opiłki miedzi. Jest produktem syntetycznym, wytwarzanym w procesie produkcji ze szkliwa, drobin miedzi oraz pigmentów nadających mu karmelową barwę. Zjawisko optyczne, czyli swoisty, migotliwy efekt specjalistycznie nazywany jest awenturyzacją. Przy pomocy zdolnych rąk Superhandmadowca przemieni się w pełną blasku biżuterię. Naszyjniki, bransolety z wykorzystaniem szkła awenturynowego będą pięknie iskrzyły w promieniach słońca, tym bardziej, że nazywany jest także kamieniem tysiąca słońc.
Piasek pustyni w biżuterii jest kamieniem syntetycznym, produkowanym z masy szklanej, drobnych kryształków miedzi oraz dodatku innych metali. Nie występuje naturalnie pośród ziemskich zasobów mineralnych. Wytworzenie syntetyku wymaga specjalnych warunków, aby błyszczące opiłki w odpowiedni sposób wytrąciły się w strukturze masy, a następnie poddany zostaje obróbce podczas której jest polerowany. Można go spotkać pod wieloma nazwami, między innymi jako kamień szczęścia czy tysiąca słońc. Zostawmy jednak teorię i przejdźmy do najprzyjemniejszego, czyli do handmadowej praktyki! :)
Piasek pustyni do bransoletek to kule o płaskich powierzchniach, kule fasetowane oraz oponki. Wszystkie błyszczą tak samo pięknie! Efekt iskrzenia podkreśla faseta czyli oszlifowanie w charakterystyczny, skośny sposób. Fasetowanie sprawia, że jego powierzchnia odbija więcej światła. Można go zastosować w prostej bransoletce czy naszyjniku, nawlekając koraliki na linkę jubilerską lub gumkę silikonową. Z brązowych kul o różnych rozmiarach można również wyczarować biżuterię stosując techniki takie jak chainmail czy makrama. Jeśli szukasz pomysłu na oponki? :) Na naszym blogu znajduje się kurs na prostą bransoletkę wykonaną z oponek oraz rzemieni naturalnych. Kamień w kształcie oponki można również umieścić na jednej z modułowych baz do bransoletek.
Niezależnie od stylu w jakim powstanie praca z tym iskrzącym się kamyczkiem oraz techniki w jakiej projekt zostanie wykonany, z pewnością biżuteria będzie wyjątkowo błyszcząca. Ta sława zapewne tkwi w jego połyskliwej strukturze. :)
Gotowe, mieniące się złotym brokatem cudowności warto ładnie opakować, zwłaszcza gdy chcemy podarować komuś biżuterię. W pasartowych zasobach znajdziesz pudełka prezentowe oraz woreczki z ogranzy i lnu. Chociaż produkt ten jest wytwarzany metodami sztucznymi, przypisuje mu się pewne właściwości. Ten kamyk jubilerski kojarzony jest z pozytywną energią. Korzystnie wpływa na poczucie szczęścia i dodaje wiary w siebie.